Jdi na obsah Jdi na menu

17:00 hodin

SK Ševětín – Lokomotiva České Velenice       4:2  ( 3:1 )

branky:  26. Vokurka Svatopluk, 28. Suchan Jakub, 31. Lukucz Milan, 78. Petráš František –

- 40. a 84. Mikudim Roman

hostující  brankář  Candra neproměnil v 7. minutě pokutový kop

ŽK:  2:3

Diváci:  90

rozhodčí:  Turek Václav – Důra Vítězslav, Buřič Jaroslav

delegát: Novotný Josef

Zápas začal lépe pro hosty. Domácí Čada nešťastně fauloval hráče Velenic a rozhodčí Turek správně nařídil pokutový kop, který v 7. minutě zahrál brankář Candra pouze do tyče a tak stav zůstal nezměněn. Od té doby se domácí čím dál více tlačili do útoku a po několika šancích rozvlnil síť ve 26. minutě Svatopluk Vokurka, který zužitkoval centr dorostence Mohameda (1-0). Ve 28. minutě zvyšoval na 2-0 další dorostenec v sestavě domácích Jakub Suchan (2-0). Tlak domácích ani po této brance neustával a po přihrávce Vokurky zvyšoval ve 31. minutě Milan Lukucz na 3-0 a završil tak pětiminutovku snů. Do přestávky ještě stačil snížit na 3-1 hostující střelec Mikudim na kterého zapomenula domácí obrana a překonal tak domácího brankáře Růnu. Ve druhém poločase domácí polevili a hra se odehrávala většinou ve středu hřiště. Až v 78. minutě předložil krásnou přihrávku do běhu Vokurka dorostenci Petrášovi a ten s přehledem skóroval za záda Candry.(4-1). Na konečných 4-2 upravil v 84. minutě po nakopnutém míči do vápna   tečí Roman Mikudim.

trenér: Koláček Miroslav

Miroslav Koláček, trenér Ševětína: „Po nešťastném začátku, kdy hosté kopali v 7. minutě penaltu, kterou Candra poslal do tyče, se naše mužstvo nadechlo k náporu a v rozmezí 25. až 31. minuty si otevřelo střelnici. Vedlo 3:0, po chybě obránce hosté ve 40. minutě čtyřicetiletým Mikudimem snížili. Ve druhém poločase se hrálo většinou ve středu hřiště. V 78. minutě dorostenec Petráš zvýšil na 4:1 a v 85. minutě nakopnutý tečovaný míč skončil v naší síti, takže utkání skončilo 4:2. Dobře se jevili tři dorostenci, kteří nastoupili – Suchan a Petráš vsítili po brance. Plno gólovek jsme neproměnili, musíme si nechat nějaké góly na příští zápasy . . .“

trenér:  Vlach Milan

Richard Kliment, vedoucí mužstva Lokomotivy České Velenice (13.): „Zápas rozhodl úsek mezi 20. a 28. minutou, v němž jsme třikrát inkasovali. Ještě před tím v 8. minutě kopal náš brankář Candra penaltu, ale míč poslal pouze do tyče, a tak jsme se ke slovu dostali až koncem poločasu, kdy se prosadil Mikudim, který dával do prázdné branky. Po změně stran jsme otevřeli obranu a hráli vabank. Několikrát nás přitom podržel Candra, ale po jednom z úniků domácích v 75. minutě kapituloval. V závěru už jen korigoval opět veterán Mikudim. Bojujeme o záchranu, o to víc je zarážející přístup některých hráčů, kteří k utkání ani neodjeli.“